po-inteligentny-rozwoj.pl

Rozmowa z księciem Harrym oraz Meghan Markle

Rozmowa z księciem Harrym oraz Meghan Markle

20.03.2021, 08:09

Niedawno, bo 7.03 o godzinie 20:00 dokonał się wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz jego żoną Meghan Markle. O dyskusji tej szybko stało się bardzo głośno i w dalszym ciągu jest to jeden z czołowych tematów w otoczeniu różnych tabloidów. Po odejściu pary z rodziny królewskiej a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych to był pierwszy łączony wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego. W trakcie telewizyjnego spotkania z Oprah Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. W czasie rozmowy ujawniły się oskarżenia obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Oprócz tego, na podstawie opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym starciu w rodzinie królewskiej stoją bardziej po stronie królowej Elżbiety jak i pozostałych członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Mimo tego nie można zaprzeczyć, iż poparcie jest nadzwyczajnie zróżnicowane, zależnie od upodobań politycznych oraz wieku. Tabloidy brytyjskie zauważają, iż jeżeli Harry i Meghan chcieliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili definitywnie swoją okazję. Ponadto oprócz wspomnianych wcześniej kwestiach królewska para poruszyła również motyw tego, iż książe nie spostrzegał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam określił, a także temat samobójczych myśli Meghan.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się przetwarzaniem różnorodnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili czwórkę znawców omawiających w publikatorach sprawy rodziny królewskiej na skomentowanie wywiadu dwa dni przed publikacją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym przeszły prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, zinterpretowali całą rozmowę, sugerując jednocześnie Oprah brak obiektywnego podejścia natomiast Markle stosowanie bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Oprah Winfrey z Harrym oraz Meghan ukazany został w w TVN24 wieczorem. Co ciekawego rozmowę tą oglądało średnio około 1mln odbiorców. Stacja stała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Jednakowo mówi się, że wywiad ten tylko potwierdził informacje dotyczące Oprah jako dziennikarki, która jest w stanie wyciągnąć z rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Biorąc pod uwagę szokujące szczegóły książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już niejednokrotnie. Bezsprzecznie trzeba przyznać, iż temat ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne często analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij