po-inteligentny-rozwoj.pl

Od ostatniego czwartku rozprzestrzeniają się ogólnopolskie protesty kobiet w związku z prawem do aborcji

Od ostatniego czwartku rozprzestrzeniają się ogólnopolskie protesty kobiet w związku z prawem do aborcji

29.10.2020, 12:20

W osiemdziesięciu miastach w naszym kraju i w dwudziestu poza granicami kraju, protestować wyszły dorosłe kobiety, jak też i mężczyźni na równi z młodzieżą, chcących wyrazić swoje niezadowolenie co do decyzji Trybunału w odniesieniu do usunięcia ciąży. 22 października, decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w wypadku chorego płodu jest niezgadzające się z polską Konstytucją. Od momentu podjęcia tej decyzji niepowstrzymanie są demonstracje, które mają na celu ukazanie oburzenia w sprawie tej sfery. Demonstrującym asystują takie hasła jak chociażby "To jest wojna" i "Piekło Kobiet". Występują też również takie teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", albo też "***** ***", a zamiast gwiazdek da się wsadzić slogan, w śmiałym tonie nakazujący wynieść się obecnie rządzącej partii. Młode osoby, jak i starsi Polacy wyruszyli na ulice w swoich miejscowościach, żeby wyrazić swoją solidarność z protestującymi, którym ograniczono racje do wybierania poprzez wyrok rządu. Dziesiątki tysięcy tysięcy obywateli w Polsce oraz Polonia za granicą chce oświadczyć, że tego typu norma prawna nie może zostać uchwalona i wyrazić sprzeciw dla koncepcji obecnie rządzącej partii.

Skala strajków jest niesamowicie duża

Od początku na strajkach było bez liku ludzi, przeważnie rozzłoszczonych kobiet. W liczniejszych miastach, demonstrantów były tysiące, jednakże nawet i w mniejszych miejscowościach społeczność wyrażała sprzeciw, stawiając się pod budynkami władzy oraz wybierając się na tzw. "spacery". Na demonstracjach skandowanych jest sporo haseł, odśpiewywane są piosenki, a z kolei na transparentach można było znaleźć różnego rodzaju napisy i malowidła, takie jak "No women, no kraj" oraz "Moje ciało, mój wybór". Ale głównym symbolem, który widać nieprzerwanie, jest czerwony piorun. Wiele celebrytów i influencerów albo dołącza do strajków, wychodząc na ulice swoich miast, albo zamieszcza posty w mediach społecznościowych, dając wyraz swojemu wsparciu dla sprawy. Przedstawiciele Kościoła Katolickiego jak również obecnie rządząca partia, którzy wzywają do wycofania się uważają, iż Strajk Kobiet to zryw, który ma zniszczyć Polskę.

W całej Polsce szacunkowo około 400 000 osób ulokowało się na ulicach miast w ponad 400 strajkach, jednak najwięcej osób strajkujących można było widzieć w stolicy Polski. Protesty na niezwykle szeroką skalę objęły również Szczecin, Poznań, Kraków jak i mnóstwo innych wojewódzkich miast. Świat obiegły również wiadomości o tym, że strajki mają miejsce w Londynie, Norwegii, Australii, Niemczech i we Włoszech. Na ulicach miast prawie każdego dnia można zaobserwować protesty, które mają na celu walkę o prawa kobiet w naszym kraju. Jedna z największych do tej pory manifestacja ma mieć miejsce 30 października w piątek.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij