po-inteligentny-rozwoj.pl

Kluczowe widowisko - mundial w Katarze

Kluczowe widowisko - mundial w Katarze

17.11.2022, 15:51

Dużymi krokami nadchodzą zawody w Katarze, a większość płci męskiej z zaciekawieniem odlicza dalsze dni. W sieci internetowej pojawia się mnóstwo zdań w kwestii tego, jaka grupa zawodników zwycięży większość potyczek, a która posiada najmniejsze możliwości. Nie braknie także przytyków wobec przeróżnych futbolistów. Czy nadzwyczajne historyczne wydarzenie zagwarantuje wielbicielom piłki nożnej godne pamięci przeżycia?

Urok mistrzostw świata

Obecne mistrzostwa będą obłędnie unikalne, mimo pokaźnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które już miały miejsce. Po raz pierwszy w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze między drużynami miejsce będą miały na obszarze Bliskiego Wschodu, a ponadto po raz pierwszy w kraju wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest szczególna, ponieważ rywalizacja sportowa wydarzy się w okresie jesieni. Jest to też ostatni turniej, gdzie przystępować będą wyłącznie 32 składy piłkarskie, albowiem na kolejnym takim wydarzeniu, liczba drużyn rozszerzona zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Nieprzychylne komentarze ludzi

Nadchodzące pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są bardziej kontrowersyjne od swych wcześniejszych wersji. Tworzą się przekonania, że wybór obszaru, w którym zawody mają mieć miejsce, miał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w piłkarskiej społeczności da się zauważyć dużej wielkości wzburzenie. Wokół wydarzenia bez przerwy przewijało się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w okresie budowy boisk i reszty zaplecza, zmarła duża liczba robotników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie ostudziło olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego turnieju dla islamskiego państwa, jakim jest Katar.

Jaki zespół wzniesie puchar?

Pomimo dużej antypatii aniżeli podziwu wobec gospodarza zawodów w piłce nożnej, i tak miliony kibiców biorą czynny udział w procesie, typując różne zespoły do wygrania całego turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij