po-inteligentny-rozwoj.pl

Drużyna polska triumfuje z narodowym zespołem Arabii Saudyjskiej rezultatem 2:0!

01.12.2022, 08:18

Światowe mistrzostwa w Katarze były uznawane za nadzwyczajne pod wieloma względami już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. piłkarscy wielbiciele w Polsce do określania szans polskiej narodowej kadry na wyjście z grupy podchodzili z rozsądkiem. Naszymi rywalami w fazie grupowej miała być narodowa kadra Meksyku, główny faworyt do zwycięstwa w mundialu reprezentacja narodowa Argentyny, oraz solidna drużyna narodowa Arabii Saudyjskiej. Pierwszy mecz na mundialu dla polskich piłkarzy był niezwykle ciężki i naprawdę sporo ekspertów dziennikarskich krytykowało styl, w jakim zaprezentowała się polska narodowa kadra. Michniewicz obiecał jednak, że forma polskiej drużyny narodowej z każdym następnym starciem będzie wyglądać zdecydowanie lepiej i tego przykładem miał być pojedynek z drużyną Arabii Saudyjskiej. I rzeczywiście okazało się, że to starcie było przełomem dla reprezentantów naszego kraju. W trakcie tego spotkania reprezentanci Polski pokazali się znacznie lepiej niż z Meksykiem i fani z naszego kraju mogli liczyć na triumf.

Gra piłkarskiej polskiej reprezentacji od początkowych minut tego spotkania prezentowała się o wiele skuteczniej w kontekście ofensywnym, niż to miało miejsce w przypadku meczu numer jeden. Polska kadra narodowa tworzyła sytuacje i próbowała utrzymywać się przy futbolówce. Nie zabrakło oczywiście niedoskonałości w defensywie, jednak tego dnia po raz kolejny doskonale prezentował się Szczęsny, który wyłapywał każde uderzenie. Podczas pierwszej połowy padła też pierwsza bramka dla polskiego zespołu narodowego, którą strzelił Zieliński. Przed koniec pierwszej części zawodnicy drużyny Arabii Saudyjskiej wywalczyli karnego i nie mieli w planach się poddawać. Wojtek Szczęsny zachował się w tej sytuacji niesamowicie i odbił strzał z jedenastu metrów, a następnie kolejny strzał gracza kadry Arabii Saudyjskiej. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:0 dla polskiej drużyny narodowej. W drugiej odsłonie drużyna polska zdobyła drugą bramkę, a strzelcem był Lewandowski. Gracz Barcy wykorzystał błąd defensywnego gracza kadry Arabii Saudyjskiej i powiększył prowadzenie drużyny narodowej Polski. Polska narodowa drużyna zajmuje pierwsze miejsce w grupie C po dwóch spotkaniach i ma bardzo dużo szanse na zakwalifikowanie się do następnej rundy.