po-inteligentny-rozwoj.pl

Wielkimi krokami zbliża się premierowy dzień najnowszego PlayStation5

Wielkimi krokami zbliża się premierowy dzień najnowszego PlayStation5

22.09.2020, 16:13

Jeszcze w roku poprzednim zadeklarowano, że w bieżącym roku japońska marka Sony przedstawi graczom swoje świeże dzieło, mianowicie PlayStation 5. Co prawda wśród graczy dalej modna okazuje się poprzednia wersja konsoli i nie wygląda na to, by zaciekawienie nią miało słabnąć. Mimo wszystko Sony zdecydowało się na wyprodukowanie konsoli najnowszej generacji, a konsumenci niecierpliwie jej oczekują.

Najnowsze technologie w PlayStation 5

Firma Sony już nie raz udowodniła, iż jest nowatorem wśród innych firm tego typu i umie zdziwić fanów. PS4 zawiesiła naprawdę wysoko poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko dzięki totalnie nowej jakości, której do tej pory nie zaprezentowała inna firma. Graficzne efekty, bardzo wyczulone DualShocki, gry nowej generacji - konsumenci oczywiście umieli docenić te wszystkie detale i dzięki temu aktualnie PlayStation 4 jest najlepiej sprzedawaną konsolą w historii.

Niestety nie obyło się bez problemów na starcie premiery - Japończycy mieli zamiar podważyć wszystkie granice technologiczne (co w rezultacie wyszło), ale dzień premiery oraz przedpremierowe zaprezentowanie konsoli PS4 wzbudziły ambiwalentne uczucia. Klientom, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej konsoli PS3, niekoniecznie pasowały przykładowo pady, które na pierwszy rzut oka wydawały się naprawdę nieporęczne. Ostatecznie pady mają trochę alternatywną formę, ale kłopotem się okazał inicjalny model PS4. PlayStation 4 nadmiernie przegrzewała się, urządzenie było w stanie także samodzielnie wyłączać się.

Rzecz jasna po czasie i poprawkach wdrażanych na bieżąco, stało się jasne, że jednak marka Sony idzie w niezłą stronę, a zaprezentowana konsola zyskała łatkę bestsellera. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które wiele fanów niezwykle ciepło wspomina.

PS5 - hit czy kit?

Prawdopodobnie każdy gracz czy też amator nowinek technologicznych ze zniecierpliwieniem oczekuje pojawienia się najświeższej konsoli do gier. Sony obiecało, że gierki poznane na PlayStation 4 ruszą na przyszłej konsoli (aczkolwiek nie podziała odwrotnie, co wielu ludziom się nie podoba). Mamy już pierwsze teorie o problemach z preorderami - ponoć japońska firma nie wyrabia się z produkowaniem, aczkolwiek nie wiemy, czy nie są to aby tylko wredne hejty. W necie ukazują się się kolejne wiadomości też o tym, że PS5 miałaby mieć rzekomo problem z jakością 4k. Jednakże i w tym przypadku pewne nie jest, co jest rzeczywistością. Wszystko wyjdzie na jaw w dniu premiery, to jest dziewiętnastego listopada 2020.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij