po-inteligentny-rozwoj.pl

Nadchodzą prezydenckie wybory w Ameryce

Nadchodzą prezydenckie wybory w Ameryce

15.09.2020, 10:31

W bieżącym roku USA zagłosuje na kolejną głowę państwa. Na chwilę obecną ten urząd obejmuje Donald Trump i rzecz jasna zabiega on o kolejną kadencję. Mimo wszystko konkurencja nie próżnuje i pięćdziesiąt dni przed wyborami jest możliwość zapoznania się z sondami. Jak dokładnie wyglądają? Które szanse są najlepiej rokujące? W porównaniu z 2016 rokiem, najpoważniejszy rywal obecnego prezydenta posiada znacznie wyższą przewagę.

Kandydat Demokratów, Joe Biden, posiada ponad 7% przewagi nad obecnym prezydentem USA. Mimo to wyborczy komitet Donalda Trumpa nie rozpacza i nie twierdzi, aby aktualne sondaże przewidywały realny rezultat głosowania. W 2016 roku sytuacja prezentowała się trochę podobnie - Hillary Clinton w ostatnim głosowaniu także prowadziła, jednak jej przewaga nie okazała się bardzo spora. Było to tylko 2,3 pkt proc. Niezależnie od tego, iż była sekretarz stanu miała przewagę a także zdobyła większą liczbę głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę całe USA, przegrała wybory z Trumpem.

Co ciekawe, w USA nie stanowi o ilość pojedynczych głosów nie przesądza o wyniku. Stanowiący się okazuje wybór elektorów - w każdym stanie określona jest ich ilość i jest uzależniona ona od populacji w danym stanie. W tej chwili konkuruje ze sobą głównie pięć stanów - Wisconsin, Michigan, Floryda, Arizon oraz Pensylwania.

stanach sondaże różnią się. Raz przoduje Donald Trump, w innych stanach Joe Biden. Sytuacja więc nie musi być jednoznaczna. Wiele zdecydowanie zależy od panujących postaw w konkretnej części kraju - niekiedy obywatele mają w znacznej mierze republikańskie podejście, a czasem będą to idee w znacznej mierze demokratyczne. Jednak chociażby w częściach USA przede wszystkim republikańskich w ostatnich latach miały miejsce ogromne modyfikacje. Sporo dzięki młodym ludziom, którzy posiadają dosyć liberalne idee, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez tanie mieszkania. Podobne podpisy być może będą miały wielki wpływ na powołanie następną głowę kraju.

A jak odbędą się wybory w okresie koronawirusa? Z powodu epidemii wybory potrwają trochę dłużej, gdyż rozpoczną się dokładnie za chwilę. Ogromna większość obywateli zamierza głosować metodą korespondencyjną.

Należy więc poczekać na rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę zeszłe wybory, nic nie będzie do końca pewne więc sugerowanie się sondażami może okazać się nietrafione.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij